— The Erimtan Angle —

fuat-avni-hakkinda-suc-duyurusu

Fuat Avni is back, posting the following message in the wee hours of Thursday, 28 January 2016.

 1. Faşist’in başkanlık takıntısı paranoyakça bir hastalığa dönüştü. Devletin derinleri, bu zaafı yular yapıp Faşist’in boynuna geçirmişler.
 2. Faşist, başkanlık yolunda en büyük engel olarak, Davutoğlu’nu görüyor. ‘Neden ağır davranıyor’ diye avanelerine bağırıp duruyor.
 3. İsrafsaray’da, Davutoğlu’nun lakabı, Davutoğlan. Faşist’in avaneleri ‘Davutoğlan yukarı, Davutoğlan aşağı’ dillerine dolamışlar.
 4. Avaneler, Davutoğlu’na ‘Başkanlık konusunda elinden geleni yaparsan, Faşist’ten sonra sen başkan olursun’ diye gaz verip duruyor.
 5. Davutoğlu Faşist’e güvenemiyor. ‘Yakınındaki herkesi harcadı, beni de harcar’ düşüncesini dillendiriyor. Bunu Faşist’e rapor ettiler.
 6. Faşist, kendine her rapor iletildiğinde ‘En büyük hatam bunu partinin başına getirmek oldu’ diye dövünüyor.
 7. Faşist, Davutoğlu’nun her adımını takibe aldığı gibi aynı şeyi Davutoğlu’da ona karşı yapıyor. İsrafsaray’da adamları var.
 8. Faşist, Davutoğlu’nun İsrafsaray’daki adamlarını bulmak için çalışma yaptı. Sonuç alamayınca herkese paranoyakça bir şüpheyle yaklaşıyor.
 9. Davutoğlu ilk fırsatta Faşist’in yakınındakileri harcadığı gibi kendisini de harcayacağını biliyor. Kendi medyasına ağırlık verdi.
 10. Yeni Yüzyıl ve Karaalioğlu’nun Karar’ı Davutoğlu’ndan yana. Faşist, başka bir medya düzeni kurulması karşısında Davutoğlu’na çok kızgın.
 11. Faşist’in kalesi olan Zift Medyası’nın içinde de Davutoğlu’na çalışan adamlar var. Faşist’in kalesine kadar sızmışlar.
 12. Taraf gazetesi de tamamen duygusal sebeplerle Davutoğlu cephesine kaymış durumda. Yakında görevine başlayacak (!)
 13. Medyada konumlar yeniden şekilleniyor. Yazarkasa diye adlandırılan Barlasgiller, Nagehangiller, medyanın çeşitlenmesinden memnun.
 14. Faşist, Gülay Göktürk’ten sonra Etyen’in de kellesini istiyor. Davutoğlu’na haddini bildirmiş olacak.
 15. Faşist’in iki planı var. YÖK ve Yargıtay’la sürekli irtibat halinde. Akademisyenleri atın, HDP vekillerini tutuklayın talimatı verdi.
 16. Davutoğlu, Faşist’in bu iki planı hayata geçirilerek sıfırlanacak. Akademisyen kovan ve milletvekili tutuklayan biri olarak anılacak.
 17. İsrafsaray ve Köşk’ün birbirine karşı yaptığı bilek güreşi bürokrasiden yargıya, askerden polise her yere yayılmış durumda.
 18. Faşist taraftarları, Davutoğlu yandaşlarını, Davutoğlu taraftarları Faşist yandaşlarını paralel diye fişliyor.
 19. Ortada ne devlet kaldı ne de devlet düzeni. Kimin kim olduğu belli değil. Herkes birbirine şüpheyle bakıyor.

images_tayyip_two

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: